Nový domov 19.DÍL

4. října 2006 v 19:35 | verulí |  FF - Nový domov
19.DÍL:
"Haló, Nelí, probuď se!" slyším z velké dálky. Namáhavě otevřu oči a snažím se vzpomenout co se stalo. "Kde to jsem?" zeptám se zmateně Billa sklánějícího se nade mnou. "Ve školní šatně, omdlela si jen tak tak sem tě stačil chytit. K tomu doktorovi musíš okamžitě zajít!" rozkáže mi. "Ne to bude v pohodě, jen se mi udělalo trošičku špatně, ale už se cítím v dobře, vážně," řeknu a pomalinku vstávám. Bill mě pořád drží a nechce mě pustit. "Už sem v poho vážně," ujišťuju ho. Ještě, že v šatně nikdo nebyl. "Opravdu? Víš co zavezu tě naším autem k tvému lékaři, musí tě prohlídnout," řekne mi, nesmlouvavě mě chytí okolo ramen a už mě vede k autu. "Ne Bille, já nechci, dyť ti říkám, že to nic nebylo, sem naprosto v pořádku," snažím se ho přemluvit. "Ne k doktorovi musíš, mám o tebe strach a neříkej mi, že si v pořádku."
Vyjdeme zadním vchodem a rychle nasedneme do auta. A sakra nejsme tu sami, už tu sedí Tom. Vůbec si nás nevšimne, oči má zavřený a v uších narvaný sluchátka. Jsem tomu jen ráda. Bill si ho taky nevšímá, sedneme si blíž k řidičovi, já mu nadiktuji adresu a celou cestu promlčíme. Bill mě pevně objímá a má zavřené oči. Na chvíli je taky zavřu, vůbec netuším co se to se mnou děje, snad je to opravdu jen nízkej tlak. I když jedno podezření bych měla... ne to je blbost, to není možné, je mi teprve 16... ale zas ty nevolnosti a poslední dobou jsem citlivá i na jakékoliv vůně. Dřív sem milovala ryby a teď? ...stačí ucítit známou vůni lososa a žaludek mám pomalu v krku. Sakra ne, prosím ať to není co si myslím, modlím se vduchu. Billa přemluvím ať raději zůstane v autě, ten blázen chce jít se mnou až do čekárny! Kdekoliv může číhat nějaký ten fotograf a já nechci riskovat.
"Dobrý den," pozdravím v ordinaci doktora. "Dobrý den," odvětí. "Tak co vás ke mně přivádí?" "No... můj přítel," usměji se. "Já... poslední dobou se mi pořád točí hlava, 2x sem omdlela a taky mi bývá často špatně od žaludku." "A nemáte ani podezření, co by to mohlo být?" Přece mu to tady nemůžu říct! "Hm... nic mě nenapadá," zalžu a raději se mu nekoukám do očí. "Važně ne? Mě můžete důvěřovat!" "No vlastně něco jo, ale tomu se mi nechce věřit... Přece nemůžu být v 16 těhotná!" vykřiknu poprvé nahlas tuhle hrůznou myšlenku. "Klid slečno Fischerová, abych pravdu řekl, hned jak ste mi to vyjmenovala, tak mě to napadlo, ale nechtěl sem vás strašit. Zatím není nic jisté, zajdete si na gynekologii a tam vám to buď potvrdí anebo vyvrátí. A hodně štěstí," popřeje mi nakonec. "Děkuju," řeknu a vypotácím se ven.
Ani mě nehne jít teďka na gyndu, radši to nechám na pondělí, cítím se pod psa. Na nic nemám chuť ani náladu, nejraději bych se zahrabala hluboko pod zem. "Tak co? zeptá se mě v autě netrpělivě Bill. Tom už odložil iPod a taky na mě visí očima. Asi mu Bill všechno vyklopil. "Hm... nic sem to říkala, že sem úpe v poho, jen něco s tlakem. Akorát musím do lékárny pro nějaký prášky," už zas lžu. "Jo jasně! Víš jak sem šťastnej, že si v pořádku a zdravá," objímá mě a líbá. "Jo já taky," hlesnu.
V lékarně samozřejmě nepožádám o prášky, ale o těhotenský test. Baba co mi nabízí různý druhy testů na mě divně čumí, sakra co jí je do toho! Rychle čapnu první co mi ukáže a zdrhám pryč.
"Tak zatím ahoj, v sedm se u tebe stavím," loučí se se mnou Bill u mého domu. "Jo jo ahojky," řeknu a políbíme se. Zapadnu domů a rychle zamířím do svého pokoje. Vybalím těhotenský test, pečlivě pročtu návod, pak se zavřu v koupelně a test použiji.
Posadím se na víko WC a hypnotizuji malou bílou tyčinku. Tři minuty, tři minuty za tři minuty se rozhodne o mé budoucnosti! Prosím, prosím nesmí se tam objevit druhý modrý proužek, jinak... néééé co se to tam objevuje??? Vidím jak se v malinkém okénku pomalu vybarvuje tmavě modrý proužek. V tu chvíli mi dojde, že dítě může být jedině Toma. S Billem sme měli ochranu a jedině s Tomem netuším co se dělo! "Néééé, to nemůže být pravda!" zařvu nahlas a rozbrečím se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.